چگونه علاقه کودکان را به هنر برانگیزیم؟

چگونه علاقه کودکان را به هنر برانگیزیم؟

آموزشگاه نقاشی در کرج به شما برخی از راهکارهایی را ارائه می دهد که شما به واسطه این راهکارهای کاربردی می توانید علاقه مندی به هنر و به خصوص نقاشی را در کودکان خود به وجود آورید و موجب شوید که کودکان شما از همان روزهای کودکی بتوانند یکی از شاخه های هنری آینده دار و کاربردی را انتخاب کنند و در این رشته به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کنند و در نهایت نیز بتوانند از این راه برای خود کسب درآمد کنند و زندگی آینده خود را به شکل مناسبی تضمین کنند.  برخی از این راهکارهای کاربردی به صورت کلی عبارت اند از: 

  1. در اختیار گذاشتن فضای مناسب برای فرزندان: در ابتدا شما باید برای کودکان فضایی را فراهم کنید که این فضا بتواند آرامش و همچنین حس خلاقیت را در کودک شما به پرورش دهد و به کمال برساند. برای رسیدن به این منظور شما باید از میز و صندلی راحت گرفته تا تمامی تجهیزات ممکن را در اختیار کودکان قرار دهید و فضایی را فراهم کنید که همه نیازهای کودک به نقاشی و پاکسازی دست های رنگی شده اش به سرعت برطرف شود. 
  2. دادن برنامه های مختلف و متنوع: این وظیفه شما است که شرایطی را فراهم کنید که کودکان بتوانند با انواع روش های نقاشی آشنا شوند و تمامی شاخه های را بشناسند. این موارد می تواند شامل انواع رشته های نقاشی مانند نقاشی با خودکار، نقاشی با رنگ و روغن، نقاشی با آبرنگ و یا سایر رشته های دیگر نقاشی و یا حتی طراحی و یا ساخت اشکال و اجسام به کمک کاغذ باشد. 
  3. از طریق هنرمندان شناخته شده جهان به آنها روحیه و انگیزه دهید: شما می توانید در صورت امکان کودکان را به نمایشگاه های هنر و نقاشی هنرمندان ایرانی ببرید و یا تصاویری از گالری ها و یا نمایشگاه های هنرمندان مطرح جهان را به کودکان خود نشان دهید تا علاقه مندی آنها را این رشته افزایش پیدا کند. 
  4. به کودکان تمرین های خلاقانه بدهید: یکی از مهمترین اقداماتی که می تواند به شما کمک کند این است که طراحی هایی را در اختیار کودکان قرار دهید که به صورت خلاقانه توسط خود کودکان شکل گرفته است. اجازه آزادی بدهید و بگذارید بر اساس آنچه در ذهن خود دارند طرحی را پیاده سازی و اجرا کنند و این طراحی می تواند برای آنها بسیار جذاب تر از طراحی طرح هایی باشد که شما بر اساس دانش و تجربه خود به کودکان پیشنهاد می کنید. 
  5. به کودکان بازخوردهای مثبت و منطقی بدهید: یکی از مهمترین مواردی که می تواند انگیزه کودکان و علاقه آنها به هنر و نقاشی را تقویت کند این است که وقتی کودکان کارهای تمام شده خود را به شما نشان می دهند بازخوردهای مثبتی ارائه دهید. از انجام کار و تلاش و کوششی که داشته اند تشکر کنید و در عین حال به صورت منطقی بخش هایی که باید تغییر کنند را شناساسی کرده و به آنها در این رابطه راهنمایی کنید. 
  6. ارتباط اجتماعی و فعالیت های گروهی را در کودکان افزایش دهید: یکی از مهمترین مواردی که شما باید در نظر داشته باشید این است که کودکان باید با تعامل با یکدیگر در این مسیر پیش بروند تا بتوانند از فضای به وجود آمده لذت ببرند. گروه های کوچک هنری را تشکیل دهید و حتی از بزرگسالان در این گروه ها استفاده کنید تا کودکان با آنها همکاری کنند و یک سری آثار را به صورت گروهی به وجود آورند. 
  7. زمینه علاقه مندی کودکان را شناسایی کنید و اجازه دهید در همان زمینه نقاشی کنند: یکی دیگر از مهمترین راهکارهای برانگیختن علاقه مندی کودکان به هنر و نقاشی این است که شرایطی را برای آنها فراهم کنید که آنها در زمینه علاقه مندی خود اقدام به نقاشی کنند. برای مثال اجازه دهید کودکانی که به حیوانات علاقه مند هستند نقاشی هایی را از حیوانات مورد علاقه خود پیاده سازی و اجرا کنند. به این ترتیب علاقه مندی درونی کودک با استفاده از هنر نقاشی می تواند بر روی بوم ظاهر شود و ارتباط بین کودک و نقاشی می تواند به واسطه این تحقق علاقه مندی درونی تقویت شود. 
  8. ارائه امکانات و تجهیزات آموزشی مناسب: ما در آموزشگاه هنر در کرج به شما کمک می کنیم که فضای مناسبی را برای کودکان خود به وجود آورید. برای این کار ما تمامی امکانات و تجهیزاتی که کودک شما به آنها نیاز دارد را برای آنها فراهم کرده ایم. به این ترتیب شما می توانید از ثبت نام فرزند خود در این آموزشگاه نقاشی در کرج اطمینان خاطر داشته باشید. 
  9. ارائه تکالیف آزاد خانگی برای کودکان: این امکان را برای کودکان فراهم کنید که در خانه هم بتوانند در آرامش و تنهایی طرح هایی را که دوست دارند اجرا کنند و این طرح ها را به شما در آموزشگاه به نمایش بگذارند. 
  10. انگیزه را تقویت کرده و کودکان را حمایت کنید: از دیگر روش های مهم و کاربردی برای برانگیختن علاقه مندی کودکان به هنر و نقاشی این است که کودکان به صور ت کامل مورد حمایت قرار بگیرند. این امر می تواند به صورت جدی اعتماد به نفس آنها را تقویت نماید. امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۶/۰۲ | مقالات | وحید یوسفی | بازدید: 265 | 1692862140