آموزش خوش نویسی در کرج

آموزش خوش نویسی

آموزش خوش نویسی در کرج در آموزشگاه نقشینه با جدیدترین و برترین متدهای روز صورت می گیرد. همه همشهریان کرجی می توانند با حضور در این آموزشگاه به صورت کاملا حرفه ای دوره های خوشنویسی را پشت سر بگذارند و سپس از خط زیبای خود لذت ببرند و از این راه برای خود کسب درآمد کنند. توجه داشته باشید که دست خط هر انسانی می تواند به نوعی بیانگر شخصیت آن انسان باشد از همین رو تسلط بر زیبایی نویسی یکی از هنرهای بسیار مهم و کاربردی می باشد که ما شما را در این آموزشگاه با این هنر آشنا خواهیم کرد.


هنر خوش نویسی


یکی از هنرهای بسیار محبوب و کاربردی هنر زیبا نویسی می باشد. زیبا نویسی یکی از مهمترین هنرهایی می باشد که در تمام جهان می تواند توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند. اگر شما هنوز به تکنیک های خوش نویسی مسلط نیستید می توانید به راحتی این تکنیک ها را در آموزشگاه نقشینه آموزش ببینید. آموزش خوش نویسی در کرج بر عهده اساتید آموزشگاه نقشینه می باشد. این آموزش به صورت حرفه ای در تمامی سطوح و برای تمامی علاقه مندان می تواند صورت بگیرد و شما می توانید از مزایای حضور در این دوره ها استفاده نمایید.


انواع خوش نویسی


آموزش خوش نویسی در کرج در شش نوع خط به شما داده می شود. ما شش نوع خط بسیار زیبا را در نقشینه به شما آموزش می دهیم تا شما بتوانید با استفاده از کلمات نقاشی بکشید و از هنر خود لذت ببرید. شش نوع خط زیبایی که ما آموزش هر یک را که دوست داشته باشید در اختیار شما قرار می دهیم را می توانید در ادامه این مطلب مطالعه نمایید. این شش نوع خط در فارسی از زیباترین انواع نگارش محسوب می شوند که تسلط به آنها می تواند برای شما بسیار پرفایده باشد.


1. خط کوفی


یکی از انواع خطوط خوشنویسی که در دوره های آموزش خوش نویسی در کرج می توانید در صورت علاقه بر آن مسلط شوید آموزش خط کوفی می باشد. با ورود اسلام به ایران این خط هم به هنرهای اصلی ایران در زمینه خوش نویسی اضافه شد. این خط از دیر باز یکی از زیباترین خوشنویسی های ایران محسوب می شد و طرفداران مخصوص به خود را هم دارد. اگر بخواهیم به صورت خلاصه این خط را برای شما تعریف کنیم می توانیم بگوییم این خط، خطی است که در آن یک دانگ آن دور و پنج دانگ دیگر سطح می باشد.


2. خط نسخ


از دیگر خطوط خوشنویسی که شما در دوره های جامع و کاربردی آموزش خوش نویسی در کرج تجربه خواهید کرد و دوره های آن را پشت سر خواهید گذاشت خط نسخ می باشد. از نظر دستوری و ساختاری این خط برگرفته از خط زیبای کوفی می باشد اما به مرور نسبت به خط کوفی طرفداران بیشتری پیدا کرده است. دو دلیل عمده این که باعث شده است این خط نسبت به خط کوفی بسیار پرطرفدار تر باشد این است که خط نسخ هم خواناتر بوده و راحت تر می توانیم آن را بخوانیم و هم نگارش بسیار ساده تری دارد، در عین حال که یکی از زیباترین خطوط ممکن می باشد.


3. خط ثلث


از دیگر انواع خطوط خوشنویسی که طرفداران مخصوص به خود را دارد و در بین اهالی هنر هم رواج زیادی دارد و ما در دوره های آموزش خوش نویسی در کرج آن را در اختیار شما قرار می دهیم، خط ثلث می باشد. از نظر ظاهری و دستوری و ساختاری خط ثلث با خط نسخ دارای شباهت های زیادی می باشد. در واقع این خط هم برگرفته از خط نسخ می باشد و زیر مجموعه ای از خط کوفی محسوب می شود، با این تفاوت که در خط ثلث معمولا حروف پیچ و تاب بیشتری نسبت به خط نسخ دارند.


4. خط محقق


خط محقق یکی از مهمترین خطوط زیبا نویسی به شمار می آید. دلیل این اهمیت هم در این است که معمولا کتب و متون ارزشمندی مانند قرآن کریم به این خط به نگارش در می آید. در دوره های آموزش خوش نویسی در کرج که توسط آموزشگاه نقشینه صورت می گیرد این خط به شما به صورت حرفه ای آموزش داده می شود. این خط دارای تعاریف مختلفی می باشد اما شاید ساده ترین تعریفی که می شود در مورد خط محقق ارائه داد این است که در این خط یک دانگ و نیم دور و چهار دانگ و نیم دیگر آن سطح می باشد و زیبایی های منحصر به فردی را با حروف بزرگ و یکدست با فاصله منظم ایجاد می کند.


5. خط تعلیق


شاید می شود گفت بین انواع خطوطی که به شما معرفی کردیم و در آموزش خوش نویسی در کرج در اختیار شما قرار می دهیم، خط تعلیق یکی از ایرانی ترین خطوط ممکن می باشد. این خط تمام ایرانی بوده و در آن ظرافت ها و زیبایی های بسیار زیادی به کار رفته است. یکی از مهمترین نشانه های این خط این است که در این خط معمولا شما شاهد کسره و فتحه و علائم نخواهید بود و نگارشی کاملا زیبا و فارسی دارد و یکی از مهمترین نسخه های خط نویسی در ایران محسوب می شود.


6. خط نستعلیق


دومین خط فارسی که در دوره های آموزش خوش نویسی در کرج تجربه خواهید کرد و در صورت علاقه می توانید در آن شرکت کنید خط نستعلیق می باشد که برگرفته از خط تعلیق می باشد. این خط بسیار زیبا با استفاده از نبوغ فردی و به مرور زمان با هدف تند نویسی اضافه شد و تبدیل به یکی از خطوطی گشت که در ایران و بین ایرانیان هم شناخته شده است و هم طرفداران زیادی دارد و شاید اگر از همه در مورد خطوط نوشتاری سوال کنیم در میان انواع این شش خط، خط نستعلیق شناخته ترین آنها باشد.


سخن پایانی


آموزش خوش نویسی در کرج در آموزشگاه نقشینه و زیر نظر اساتید برتر این مجموعه صورت می گیرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان در خصوص ثبت نام در دوره های آموزشی ما، هم اکنون از طریق شماره های مندرج در این وب سایت با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای

نظرات:

Captcha  
۱۴۰۱/۰۹/۰۷ | مقالات | vahidusefi | بازدید: 30 | 1669584893
 
کرج، 45 متری گلشهر
   
 
02633519878
   
 
09128633135
   
    
  • امروز: 7
  • دیروز: 69
  • 7 روز: 794
  • 30 روز: 2365
  • مجموع: 2365