برگزاری دوره کنکور عملی هنر

برگزاری دوره کنکور عملی هنر

دوره کنکور عملی هنر یکی ازدوره های بسیار پرطرفداری می باشد که در آکادمی هنری نقشینه در کرج برای شما عزیزان برگذار می شود. در این دوره آموزشی شما می توانید خود را برای رقابت در رشته های دانشگاهی آماده کنید و سپس به یکی از دوره های مورد نظر خود وارد شوید. این کار می تواند مسیر زندگی شما هنرجویان عزیز را به صورت کامل تغییر دهد و آینده ای درخشان را برای شما رقم بزند. به همین دلیل هم ما در این بخش قصد داریم در خصوص جزئیات شرکت در این دوره اطلاعات بیشتری را به شما بدهیم. 

کنکور عملی هنر چیست؟

با رعایت برخی شرایط خاص که باید هنرجویان داشته باشند، برخی از رشته های هنری به صورت متمرکز هنرجو می پذیرند و برای ثبت نام این افراد باید آزمونی برگذار شود که به آن آزمون کنکور عملی هنر گفته می شود. در این دوره رشته های مختلفی از شاخه های هنرهای تجسمی و یا صنایع دستی هنری به علاقه مندان آموزش داده می شود. به همین دلیل باید برخی از این رشته های آموزشی را در ابتدا معرفی کنیم تا شما بدانید که در صورت ثبت نام در این دوره ها چه رشته هایی را پیش روی خود خواهید داشت: 

 • آموزش نقاشی 
 • مجسمه سازی 
 • سفال و سرامیک 
 • تصویرسازی 
 • پتینه و رزین 
 • طراحی مد و لباس
 • آموزش هنر 

کنکور عملی هنر به صورت متمرکز صورت می گیرد و این آزمون برای هنرجویان به صورت دائمی و همیشگی برگذار نمی شود. در واقع شما برای شرکت در این کنکور باید هر سال فقط یک بار شانس خود را امتحان کنید و با رقبای خود رقابت کنید تا بتوانید با کسب رتبه های برتر وارد رشته هنری مورد نظر خود شوید. نکته دیگر این است که برای هر رشته یک مجموعه آموزشی در نظر گرفته شده است که هر هنرجو تنها امکان دارد در هر بار آزمون تنها در دو مجموعه هنری اقدام به شرکت در کنکور نماید. 

آزمون های اختصاصی برای پذیرش هنرجویان به صورت کلی شامل موارد عملی و تشریحی می باشد. اما آزمون عملی برای هنرجویان به دلیل این که یک رشته درسی تخصصی در نظر گرفته می شود و دارای اهمیت بسیار زیادی است، با ضریب دوازه محاسبه می شود و می تواند بر روی کل نتیجه آزمون اختصاصی تاثیرگذار باشد. رشته های مختلفی هستند که شما می توانید در آن ها ثبت نام کرده و دوره آموزشی مورد نظر خود شرکت کنید. در ادامه آموزشگاه هنری نقشینه به شما در خصوص این رشته ها اطلاعات بیشتری را ارائه خواهد کرد. 

رشته های هنری دارای آزمون های عملی کدام هستند؟

اگر قصد دارید در دوره کنکور عملی هنر شرکت کنید باید بدانید که چه رشته هایی برای شما در دسترس می باشد. به همین دلیل ما لیستی از این رشته ها را برای شما در نظر گرفته ایم که شما می توانید بر اساس شاخه های علاقه مندی، استعداد و توانایی هایی که دارید در حداکثر دو مجموعه از این رشته های هنری شرکت کنید. برخی از رشته های دیگر که شاید مد نظر شما باشند و در این لیست دیده نشوند عموما زیر شاخه هایی از این لیست هستند، این یعنی شما همه رشته های مهم را می توانید پیش روی خود داشته باشید و هر یکی را که می خواهید انتخاب کنید. برخی از مهمترین رشته هایی که پیش روی شما می باشد عبارت هستند از: 

 • کنکور عملی آموزش هنر 
 • دوره کنکورهای عملی برای آموزش نقاشی 
 • برگذاری دوره های کنکور عملی در رشته طراحی مد و لباس 
 • کنکور عملی هنری در رشته تصویرسازی 
 • برگذاری دوره های کنکور عملی در رشته مجسمه سازی 

نکته ای که باید در این خصوص به شما بگوییم این است که برای همه هنرجویان دو مرحله آزمون برگذار می شود که شما برای این که بتوانید در این دوره ها انتخاب شوید و نمره مورد نظر خود را به دست آورید، باید در هر دو مرحله این آزمون ها قبول شوید. در غیر این صورت و قبولی تنها در یک مرحله شما نمی توانید به عنوان یکی از بگزیدگان کنکور عملی هنر انتخاب شوید. بنابراین شما باید بدانید که هر دو مرحله به یک اندازه برای شما باید اهمیت داشته باشد چرا که قبولی در هر دو مرلحه برای شما ضرورت دارد و در صورت عدم قبولی کار شما بسیار سخت می شود. 

ثبت نام کنکور عملی هنر 

برای ثبت نام این دوره کنکور شما می توانید از طریق آکادمی هنری نقشینه اقدام کنید. اگرچه شما و هیچ مجتمع  آموزشگاهی نمی تواند به صورت جداگانه و برای خود و به صورت خودمختار اقدام به ثبت نام کند، اما این امکان برای ما در آموزشگاه هنری نقشینه، به عنوان بهترین آموزشگاه نقاشی در کرج، فراهم می باشد که بتوانیم دوره آموزشی پیش ثبت نام و ثبت نام را در سایت مرجع برای شما انجام دهیم و شما را در برگذاری این دوره بسیار مهم و کاربردی تا رسیدن به اهدافی که دارید یاری و همراهی کنیم. 

نکته دیگر این است که برخی از رشته های دوره کنکور هنر مستلزم شرکت در دوره کنکور عملی هنر نیستند، به همین دلیل در این رشته ها شما تنها یک مرحله آزمون را در پیش دارید و نیازی به برگذاری آزمون بعدی ندارید. اما در برخی دیگر از رشته ها شما باید هر دو آزمون را پشت سر بگذارید. در نتیجه اگر شما به هر دلیلی برای آزمون دوم که عملی می باشد ثبت نام نکنید و یا کارت ورود به جلسه را دریافت نکنید، قطعا از شرکت در این آزمون باز خواهید ماند و این می تواند برای شما اتفاق بدی باشد. 

بعد از این که شما در دوره اول کنکور عملی هنر شرکت کردید و موفق به دریافت نمره قبولی شدید، باید در دوره دوم نیز ثبت نام کرده و در واقع انتخاب رشته نمایید. شما می توانید در این بخش تنها در دو مجموعه ثبت نام کنید و امکان ثبت نام در مجموعه های بیشتر برای شما ممکن نیست. به همین دلیل باید در انتخاب خود دقت بیشتری کنید. برای این کار شما نیاز به دریافت مشاوره های کاربردی و دقیق دارید. ما در آکادمی هنری نقشینه در کنار شما هستیم تا در این مرحله نیز شما را به خوبی راهنمایی کنیم تا انتخاب بسیار بهتری را داشته باشید. 

 نمایش:
امتیاز: 4 از 5. مجموع 12 رای
۱۴۰۲/۰۶/۲۶ | بازدید: 421 | 1694928927