آموزشگاه نقاشی روی سفال در کرج

آموزشگاه نقاشی در کرج

آموزشگاه نقاشی روی سفال در کرج

آموزشگاه نقاشی روی سفال در کرج: شما می توانید در این آموزشگاه نقاشی در کرج تمامی دوره های هنری را به راحتی پشت سر بگذارید. این دوره ها زیر نظر اساتید مجرب در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که دوره های آموزشی باید به صورت کاملا استاندارد و باید زیر نظر اساتید مجرب به شما داده شود. در غیر این صورت شما زمان و هزینه خود را هدر داده اید. به همین دلیل توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا متوجه اهمیت این هنر بسیار کاربردی و بسیار زیبا و موثر شوید. 

برای نقاشی روی سفال چه ابزاری نیاز داریم؟

ما در این آموزشگاه نقاشی روی سفال در کرج به شما ابزارهای مورد نیاز شما را به شما معرفی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که شما باید بر اساس استانداردهای فنی و حرفه ای دوره های آموزشی خود را پشت سر بگذارید. به همین دلیل هم باید از ابزارهایی برای کار خود استفاده کنید که استاندارد باشد. از همین رو ما به شما مهمترین و اصلی ترین ابزارهایی را معرفی خواهیم کرد که شما برای انجام این کار نیاز دارید. به صورت کلی شما با شش ابزار ضروری سر و کار دارید که باید همراه خود داشته باشید. این ابزارهای ضروری و مورد نیاز برای شما عبارت اند از:

  • همراه داشتن یک ظرف سفالی برای نقاشی روی آن
  • به همراه داشتن سمباده 
  • همراه داشتن گواش و یا رنگ اکریلیک
  • همراه داشتن چسب چوب
  • استفاده از قلم مو برای شما ضرورت دارد
  • همراه داشتن اسپری مخصوص تثبیت رنگ روی سفال

این موارد که ما در این آموزشگاه نقاشی روی سفال در کرج به شما معرفی کردیم، مواردی هستند که شما باید برای انجام این نقاشی حتما با خود به همراه داشته باشید. شما می توانید برای تهیه این ابزار که دارای کیفیت مناسبی هستند از طریق شماره های تماس مندرج در این وب سایت با کارشناسان و مشاوران ما در نقشینه تماس حاصل نمایید تا ما مشاوره های صحیح را در اختیار شما در این زمینه قرار دهیم. 

نحوه رنگ آمیزی سفال چگونه است؟

ما در این آموزشگاه نقاشی روی سفال در کرج، قصد داریم در این بخش به صورت تئوری نحوه نقاشی روی سفال را آموزش دهیم. البته شما می توانید با تماشای ویدئو آموزشی ما که توسط خانم پریسا قاسمی در رسانه ملی آموزش داده شده است، به صورت عملی این حرفه بسیار زیبا را آموزش ببینید. اما در بخش تئوری باید چهار مرحله آماده سازی را دنبال کنید. به همین دلیل قصد داریم این موارد را در این مطلب به شما عزیزان معرفی کنیم تا شناخت شما در این باره بیشتر شود. مهمترین مراحا نقاشی روی سفال به صورت کلی عبارت اند از:

1. آماده سازی ظرف برای نقاشی روی سفال

آموزشگاه نقاشی در کرج به شما توصیه می کند برای شروع کار ظرفی که انتخاب کرده اید را برای پاکسازی آماده کنید. برای این کار شما نیاز دارید که از سمباده استفاده کنید. به همین دلیل باید سمباده را آماده کنید و به واسطه این ابزار به خوبی سطح ظرف را پاکسازی و تمیز کنید. بعد از  این که سمباده کشیدید و به خوبی سطح را تمیز کردید باید سعی کنید که ظرف را به خوبی بشویید. برای این کار بهتر است که از آب سرد استفاده کنید و سپس بگذارید ظرف کاملا خشک شود و مرطوب نباشد. چرا که در صورت داشتن رطوبت رنگ روی سطح نمی نشیند و پوسته پوسته می شود. 

2. زیر سازی کار برای نقاشی روی سفال

دومین مرحله ای که ما در آموزشگاه نقاشی در کرج به شما معرفی می کنیم، انجا مقدمات دیگر یعنی زیر سازی کار می باشد. در این مرحله شما باید در ابتدا مقداری از چسب چوبی که آماده کرده اید را با مقداری آب مخلوط نمایید. سپس باید در مرحله بعدی سعی کنید که این چسب آماده شده را روی سطح ظرف سفالی مورد نظر خود بکشید. توجه داشته باشید که سفال به صورت طبیعی می تواند رنگ را از بین ببرد. در واقع می تواند موجب شود که رنگ روی سفال به راحتی خورده شود. از همین رو باید از چسب چوب برای جلوگیری از این امر استفاده کرد. 

در ادامه باید به شما بگوییم که وقتی چسب چوب را روی سطح کشیدید، باید سعی کنید که اجازه دهید چسب چوب خشک شود. وقتی این کار انجام شد و چسب به خوبی روی سطح خشک شد، شما دوباره باید از سمباده استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که در این مرحله شما باید سمباده نرم بکشید. این کار تنها برای این است که سطح برای رنگ آمیزی آماده شود. در واقع شما باید به این نکته توجه کنید که این سمباده کشیدن به خاطر این است که سطح به صورت کامل صاف شود. از همین رو به شما توصیه می کنیم حتما از سمباده نرم استفاده نمایید. 

3. انتقال طرح روی سفال 

آموزشگاه نقاشی در کرج در ادامه و در سومین مرحله از آموزش به شما انتقال طرح را معرفی می کند. شما باید در این مرحله طرحی که در نظر دارید را بر روی سفال پیاده سازی و اجرا کنید. در ادامه شما باید سعی کنید که طرحی که روی سفال پیاده سازی کرده اید را رنگ آمیزی نمایید. این مرحله را باید با دقت کافی انجام دهید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید. از همین رو باید به شما بگوییم که از پیش رنگ های خود را انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی طرح مورد نظر خود را بر روی سطح مورد نظر خود اجرا و پیاده سازی نمایید و آماده مرحله آخر کار خود شوید. 

4. تثبیت طرح روی سفال

آموزشگاه نقاشی در کرج در ادامه به شما توصیه می کند که با کمال دقت وارد بخش بعدی یعنی تثبیت طرح شوید. شما باید به این نکته توجه کنید که در ابتدا باید اجازه دهید که نقاشی شما روی سفال به صورت کامل خشک شود. در غیر این صورت تثبیت رنگ به درستی نمی تواند صورت بگیرد. شما باید اجازه دهید که بعد از خشک شدن رنگ از اسپری تثبیت کننده رنگ استفاده کنید. توجه کنید که رنگ هایی که شما برای نقاشی به کار برده اید به راحتی می تواند با آب پاک شود. به همین دلیل باید برای براق شدن کار و جلوگیری از پاک شدن رنگ از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید. 

نکته: شما می توانید در آموزشگاه نقاشی روی سفال در کرج، از مجموعه ای از رنگ های دیگر استفاده کنید. این امکان برای شما وجود دارد اما شما باید این نکته را بدانید که استفاده از رنگ اکریلیک می تواند برای شما بسیار مفیدتر باشد. چرا که این رنگ به صورت کلی دارای جلوه ای بسیار بیشتر می باشد. از همین رو می تواند بهترین انتخاب برای شما هم همین رنگ محسوب شود. اما در صورتی که شما بخواهید از رنگ های دیگر هم استفاده کنید به هیچ عنوان هیچ مانعی برای شما در این امر وجود ندارد و مشکلی برای شما به وجود نمی آید. 

نکته: ما در این آموشگاه نقاشی در کرج به شما یک ترفند بسیار ساده و البته کاربردی نیز معرفی می کنیم. گاهی امکان دارد به هر دلیلی شما اسپری تثبیت کننده در اختیار نداشته باشید. در این صورت باید کار را متوقف کنید؟ خیر شما می توانید به راحتی کار خود را به پایان برسانید. اما چگونه می شود این کار را انجام داد؟ به سادگی شما می توانید از تافت مو استفاده کنید. این کار می تواند برای تثبیت رنگ به شما کمک کند. هرچند کیفیت و کارایی و کاربرد تثبیت کننده بسیار بیشتر می باشد اما همچنان استفاده از تافت مو می تواند برای شما اثر گذاری خوبی را به همراه داشته باشد. در نهایت باید به شما بگوییم که آموزش های ما بر اساس استاندارد فنی و حرفه ای ارائه می شود و شما می توانید با گذراندن دوره مدرک فنی و حرفه ای دریافت کنید و از مزایای مدرک فنی و حرفه ای بهره مند شوید. 
امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۱/۰۸ | مقالات | وحید یوسفی | بازدید: 831 | 1680023322